O Domu pod Cisem

Tu rzeczy dostają drugie życie, ludzie nowe możliwości zawodowe, a środowisko naturalne pięknieje...

O Domu pod Cisem

Mówi się, że stare domy mają duszę. Nie inaczej jest z budynkiem poprzemysłowym z 1905 roku. Przed wojną mieściła się tu mydlarnia, a później zakład kamieniarski. Po wojnie była tapicernia i pomieszczenia magazynowe. Ostatnie lata budynek niszczał, do czasu, kiedy Stowarzyszenie ESWIP zdecydowało się go odbudować. Na jego miejscu stanął Dom pod Cisem odzwierciedlający dawny budynek.

Na dole znajduje się Sklep Społeczny pod Cisem składający się z trzech stref - Strefy Targes.pl, gdzie można kupić unikalne produkty Warmii i Mazur, Strefy Charytatywnej, z której dochód ze sprzedaży przeznaczany jest na pomoc potrzebującym, i Strefy Rzeczy Używanych, gdzie dajemy drugie życie rzeczom. 

Jest tu także Kawiarnia pod Cisem. To jedyne takie miejsce w którym możesz napić się kawy z widokiem na rzekę Elbląg.
Są też pracownie – krawiecka i stolarska, w których odbywa się renowacja trafiających do nas przedmiotów.

Pierwsze piętro budynku to dom sąsiedzki – miejsce spotkań mieszkańców dzielnicy Zawodzie i siedziba Centrum Integracji Społecznej.

Na poddaszu znajduje się Hostel pod Cisem – pięć pokoi i ogólnodostępna kuchnia.

W Domu pod Cisem na uwagę zasługuje Galeria Darczyńców – miejsce, gdzie symbolicznie honorujemy naszych Darczyńców dziękując im za wsparcie. Zebrane środki przeznaczamy na Fundusz Grantowy Stowarzyszenia ESWIP, dzięki czemu możemy na bieżąco rozwiązywać problemy elblążan i realizować ciekawe inicjatywy. Jakie? Na przykład remont łazienki niepełnosprawnego sąsiada, posiłki dla ubogich czy budowę bezpiecznego placu zabaw na elbląskim osiedlu.
Możesz wspierać nasze działania przez cały rok, przekazując dowolną kwotę na konto: 20 1600 1462 1025 2272 1000 0006, oraz przekazując 1 % (KRS:0000001316).

 

 

Kontakt O Domu pod Cisem

Telefon kontaktowy: +48 734 218 310

e-mail: hostel@dompodcisem.pl sklep@dompodcisem.pl