O Domu pod Cisem

Tu rzeczy dostają drugie życie, ludzie nowe możliwości zawodowe, a środowisko naturalne pięknieje...

O Domu pod Cisem

Mówi się, że stare domy mają duszę. Nie inaczej jest z naszym budynkiem z 1905 roku. Przed wojną mieściła się tu mydlarnia, a później zakład kamieniarski. Po wojnie była tapicernia i pomieszczenia magazynowe. Ostatnie lata budynek niszczał, do czasu kiedy Stowarzyszenie ESWIP zdecydowało się go odbudować i dostosować do nowych potrzeb. I tak powstał Dom pod Cisem.

Na parterze znajduje się Sklep Społeczny pod Cisem składający się z trzech stref - Strefy Targes.pl, gdzie można kupić unikalne produkty Warmii i Mazur, Strefy Charytatywnej, z której dochód ze sprzedaży przeznaczany jest na pomoc potrzebującym, i Strefy Rzeczy Używanych, gdzie dajemy drugie życie rzeczom. 

Jest tu także Kawiarnia pod Cisem. To jedyne takie miejsce w którym można napić się kawy z widokiem na rzekę i staroindustrialny Elbląg.
Są też pracownie – krawiecka i stolarska, w których odbywa się renowacja trafiających do nas przedmiotów.

Pierwsze piętro budynku to Dom Sąsiedzki – miejsce spotkań mieszkańców dzielnicy Zawodzie i siedziba Centrum Integracji Społecznej.

Na najwyższym piętrze znajduje się Hostel pod Cisem – pięć klimatyzowanych, komfortowych pokoi i ogólnodostępna kuchnia.

W Domu pod Cisem na uwagę zasługuje Galeria Darczyńców – miejsce, gdzie symbolicznie honorujemy naszych Darczyńców dziękując im za wsparcie. Zebrane środki przeznaczamy na Fundusz Grantowy Stowarzyszenia ESWIP, dzięki czemu możemy wspierać działania społeczne i charytatywne elblążan. Jakie? Na przykład remont łazienki osoby z niepełnosprawnością, zakup żywności czy zagospodarowanie podwórka na elbląskim osiedlu.
Możesz wspierać nasze działania przez cały rok wpłacając dowolną kwotę na konto: 20 1600 1462 1025 2272 1000 0006 lub przekazując 1 % (KRS:0000001316). Dziękujemy!

Kontakt O Domu pod Cisem

Telefon kontaktowy: +48 734 218 310

e-mail: hostel@dompodcisem.pl sklep@dompodcisem.pl