Dom Sąsiedzki pod Cisem - Aktywne  Zawodzie

Tu rzeczy dostają drugie życie, ludzie nowe możliwości zawodowe, a środowisko naturalne pięknieje...

Dom Sąsiedzki pod Cisem - Aktywne Zawodzie

Dom Sąsiedzki to miejsce dla każdego Zawodzianina, w którym chodzi o spotkanie, sprawdzenie czego nam potrzeba i działanie. Miejsce gdzie możesz przyjść wypić herbatę, porozmawiać, poznać bliżej sąsiada, porobić ciekawe rzeczy … a jeżeli masz potrzebę działania to zrealizować swoje pomysły. Chcemy się poznać i wspólnie sprawdzić co możemy sobie nawzajem oferować i jakie cuda razem zmalować. Mamy głowy pełne pomysłów na warsztaty, zajęcia i chętnie podzielimy się swoimi umiejętnościami ale równie chętnie zapraszamy do wspólnego organizowania wydarzeń - pikników, grilla, kina pod chmurką, spotkań …tak aby każdy mieszkaniec dzielnicy czuł się ..no właśnie ..jak w domu. Bo dom sąsiedzki to miejsce, które tworzą wszyscy Mieszkańcy. Co więcej ..nie chcemy ograniczać się tylko do czterech ścian …a wyjść też z inicjatywami na całą dzielnicę. Upiększać, zazieleniać, po prostu zadbać aby na Zawodziu żyło się przyjemniej.

Całemu naszemu przedsięwzięciu przyświeca idea partnerstwa. Dlatego zainicjujemy powstanie partnerstwa dzielnicowego czyli zaprosimy wszystkie podmioty i mieszkańców Zawodzia zainteresowanych działaniami na rzecz dzielnicy. Dla chętnych zorganizujemy szkolenia podnoszące umiejętności komunikacyjne i liderskie. Raz do roku odbędzie się konferencja dzielnicy po to aby wspólnie badać potrzeby Zawodzia, zbierać pomysły, dyskutować o nich z lokalnym samorządem i przekuwać je w działania. O wszystkich działaniach można dowiedzieć się z funpage @DomSasiedzkipodCisem, który będzie pełnił rolę dzielnicowego portalu informacyjnego.

Wszystkie działania realizowane będą w ramach projektu „Aktywne Zawodzie” finansowanego z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego z Funduszy EOG.